Naszym sponsorem jest:

Aktualności

(z)Rozum Seniora

Nawet gdy masz 20 lat warto zastanawiać się jak przeżyć wiek seniora zdrowo, przyjemnie oraz godnie. Nawet jeśli nie dla siebie - to warto o tym myśleć dla swoich najbliższych.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii realizuje projekt z zakresu zdrowia publicznego związany z poprawą kondycji psychofizycznej osób w wieku senioralnym.

W ramach projektu (z)Rozum Seniora, we wrześniu i pażdzierniku br., organizowane są spotkania specjalistów z różnych dziedzin z seniorami. Każde ze spotkań obejmuje cztery tematy niezwykle istotne dla dobrostanu osób w podeszłym wieku, tj.:

  • zdrowe odżywianie i wpływ diety na formę zdrowotną (spotkanie z dietetykiem);
  • zdrowy styl życia - ćwiczenia fizyczne wpływające na dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne (spotkanie z rehabilitantem);
  • wpływ wykluczenia społecznego i nierównego traktowania (spotkanie z psychologiem)
  • uprzedzenia i stereotypy dotyczące chorób psychicznych, a także zagadnienia dotyczące depresji (spotkanie z psychiatrą).

Eksperci przybliżą te zagadnienia i pokażą uczestnikom przykłady działań jakie można zastosować na własny użytek, by poprawić samopoczucie i pozytywnie spojrzeć na świat. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszych zapisów, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Harmonogram spotkań:
* Bielsko Biała: 22.09.2017 (piątek), godz. 14.00, "Beskidy Park", Al. Armii Krajowej 316
* Chorzów: 28.09.2017 (czwartek), godz. 14.00, BetaMed S.A., ul. Racławicka 20a
* Dąbrowa Górnicza 10.10.2017 (wtorek), godz. 10.00, ul. Sienkiewicza 6a
* Tarnowskie Góry 26.10.2017 (czwartek), godz. 15.00, Tarnogórskie Centrum Kultury, ul. Sobieskiego 7

Zadanie jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w roku 2017 pod nazwą: "Wzmocnienie zdrowia psychicznego osób w wieku senioralnym".

Nasz projekt zagościł także na antenie Polskiego Radia Katowice

Dietetyk, rehabilitant, psycholog i psychiatra opowiadali, jak o siebie dbać, by na długo zachować sprawność fizyczną i intelektualną.
Zapraszamy do posłuchania rozmowy, w której wzięły udział: Agnieszka Gucwa-Lukoszczyk z naszej Fundacji, dietetyk Iwona Zmysło oraz psycholog - Lidia Kocur Coach.

Cześć I
Cześć II

Terminy spotkań

Oferta partnetów Fundacji: