Naszym sponsorem jest:

Aktualności

XXVI Koncert Serce za Serce

W podziękowaniu za pomoc Sponsorom i Przyjaciołom naszej Fundacji zaśpiewa Mieczysław Szczęśniak

Mieczysław Szcześniak i jego muzyka to klasa sama w sobie. Od lat cieszą się uznaniem wielu wiernych słuchaczy. Kojący głos, mądre teksty, subtelna, doskonale zaaranżowana muzyka - z tym zwykle kojarzy się jego droga artystyczna.

W koncercie "Serce za serce" Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii Mieczysław Szcześniak podzieli się z nami utworami ze swojej najnowszej płyty "Nierówni", opartej na twórczości ks. Jana Twardowskiego. Powstanie tej płyty było marzeniem Mietka Szcześniaka od wielu lat. Wybrał 11 wierszy i skomponował do nich muzykę. Jak mówi: "Esencja ks. Twardowskiego jest lekka, niełatwa, ale przyjemna. Dlatego dałem jej formę słoneczną, rytmiczną i pozytywną - bosse novę, sambę chorińjo, sao". Zamierzenie artysty było proste: podzielić się ulubioną twórczością Twardowskiego, przenosząc jego wiersze z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć, śmiać się i płakać. Niewymuszenie i po prostu. Jak w wierszach Twardowskiego. "Żeby było organicznie i prawdziwie - zagrali moi brazylijscy koledzy instrumentaliści oraz polskie smyki" - mówi Mietek. Znakomitemu wokaliście towarzyszyć więc będą: Paulinho Garcia - gitara, Krzysztof Herdzin - fortepian/akordeon, Marcin Pospieszalski - bas, perkusjonalia: Luis Ribejro, Tomas Sanchez oraz The Time Quartet - kwartet smyczkowy.

Zapraszamy więc na cudowny koncert "Serce za serce", który tym razem ma podtytuł "Serce to jeszcze za mało" zaczerpnięty z piosenki jaka składa się na projekt "Nierówni". Wieczór wypełnią: wspaniałe doznania, znakomity muzyczny team, liryzm, refleksja i humor, bo przepiękne wiersze ks. Twardowskiego w interpretacji M. Szcześniaka zyskały nowe, jeszcze głębsze znaczenie.

Laureaci nagród i wyróżnień Fundacji na gali "Serce za Serce"
Statuetka "Serce za serce"
1. DLF Sp. z o.o., Gdynia
2. ROSOMAK SA, Siemianowice Śląskie
3. GOOD-FOOD PRODUCTS Sp. z o.o., Skórzewo

Statuetka "Przyjaciel Fundacji"
1. SUEMPOL Sp. z o.o., Bielsk Podlaski
2. Spółdzielnia Pszczelarska APIS, Lublin
3. SIEMENS HEALTCARE Sp. z o.o., Warszawa
4. HOTELE DIAMENT SA, Gliwice
5. Radio KATOWICE
6. D17 Multimedia Software, Gliwice
7. HAGER POLO Sp.z o.o., Tychy
8. POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI, Warszawa

Nagroda naukowa im. prof. Zbigniewa Religi

Laureaci konkursu "Biznes z Sercem'2017"

Więcej informacji o tegorocznym koncercie znajdziecie Państwo na stronie naszej Fundacji

Oferta partnetów Fundacji: