Naszym sponsorem jest:

Aktualności

ReShape - nowa jakość fitnessu w Polsce

Kosztem 20 milionów złotych w Zabrzu powstaje Centrum rekreacji i sportu - ReShape Fitness. Bedzie to jeden z największych i najlepiej wyposażonych klubów fitness w Polsce. Partnerami tego projektu jest nasza Fundacja oraz Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Klub - opiekun
Przede wszystkim na potrzeby przyszłych użytkowników specjaliści został stworzonyi własny wzorzec treningowy. Model ten łączy zagadnienia z zakresu zdrowia, sportu i dietetyki.
- Zaczynamy od profesjonalnego wywiadu z klientem. Następnie dobieramy indywidualnie skonstruowany plan ćwiczeniowo - żywieniowy dostosowany do stanu zdrowia klienta. W tworzeniu planu pomagają nam specjalistyczne urządzenia m.in.: ergospirometr Cosmed K5 - urządzenie wykorzystujące najnowsze osiągnięcia z dziedziny badań wysiłkowych, niespotykany dotąd w Polsce skaner 3D, czy analizator składu i masy ciała InBody, służący do rzeczywistego pomiaru rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, wody w organizmie oraz pomocny w diagnozie różnego typu schorzeń. Wierzymy, że tylko idealnie dopasowany i skrupulatnie realizowany plan treningowy pozwala zmniejszać ryzyko rozwoju choroby serca, cukrzycy, czy udaru mózgu. Poprzez właściwe odżywianie, ćwiczenia, a także śledzenie zmian w składzie ciała możemy osiągać wyznaczone cele zarówno sportowe, jak i zdrowotne - mówi Arek Patyk, inwestor i pomysłodawca ReShape.

Kompleksowa obsługa w jednym miejscu
Na terenie obiektu wielbiciele aktywności znajdą strefę cardio i maszyn siłowych, wyposażoną w imponującą liczbę najnowocześniejszych na rynku sprzętów. W większości z nich fani treningów znajdą konsole z wyświetlaczem, internet, tv, Netflix, gry, czy umieszczony w każdej klubowej bransoletce system MyWellness Cloud, który zaprogramowany przez trenera pozwoli użytkownikom ćwiczyć według rozpisanego planu, monitorując na bieżąco postępy. Z myślą o grupie kobiet, które cenią sobie swobodę podczas treningu, stworzona dla nich zostanie specjalnie dostosowana strefa. Wielką dumą klubu będzie strefa squash z kortami ASB, z których korzystają zawodowcy na całym świecie. Strefa ta spełnia rygorystyczne normy oświetlenia, posiada bardzo wydajną klimatyzację i co najważniejsze została wzbogacona o pierwszy w Polsce kort do Interactive iSquasha. ReShape będzie obiektem dostosowanym także dla osób starszych oraz osób z dysfunkcjami. Instruktorzy, fizjoterapeuci i dietetycy obejmą w jednym miejscu kompleksową opieką wszystkich, którzy zdecydują się zatroszczyć o zdrowie, kondycję i samopoczucie. Fachowa opieka i najnowocześniejsze sprzęty pomogą w szybkiej rekonwalescencji. Dla fanów relaksu i regeneracji ReShape tworzy specjalną strefę SPA łączącą elegancki design z industrialnym charakterem miejsca. Znajdzie się tu szeroka gama atrakcji: sauna sucha fińska, sauna mokra parowa, kaldarium, prysznic wrażeń, ściana solankowa.
Oczywiście po tych wszystkich przyjemnościach będzie można spotkać się ze znajomymi, odzyskując siły w bistro, gdzie na gości czekać będą specjalnie przygotowane, zawsze świeże, zdrowe posiłki.

Najnowocześniejszy sprzęt w Polsce
Inwestorzy zdecydowali o wyposażeniu klubu w najwyższej jakości sprzęt dostępny na rynku. Fani sportu znajdą tu sprzęt siłowy oraz cardio marki TechnoGym z wcześniej wspomnianym systemem MyWellness, z którego korzystają olimpijczycy. Dodatkową wartością będzie z pewnością antygrawitacyjna bieżnia ALTER-G, stworzona w technologii opracowanej przez NASA, która umożliwia precyzyjne odciążenie do poziomu nawet 20% masy ciała. Bieżnia ta jest wykorzystywana przez wiodące kliniki ortopedyczne, szpitale, centra rehabilitacyjne oraz drużyny sportowe. Na bieżni ALTER-G mogą ćwiczyć zarówno osoby powracające do zdrowia po kontuzjach, operacjach, jak i ci którzy chcą dbać o swoją kondycję fizyczną. Dodatkowo w dojściu do formy pomogą klubowiczom: kriokomora, urządzenia do masażu Wellsystem Medical, sprzęt do treningu EMS, a także fotele do głębokiej relaksacji Brainlight.

Przyjemność korzystania
Koncepcja wnętrz nastawiona jest na swobodę i komfort użytkownika. Służyć będą temu szerokie trakty komunikacyjne, miejsca chilloutu - a w nich stół do ping ponga, bilard, pufy, dostęp do Wi-fi. By zadbać o klientów na każdym etapie ich pobytu w klubie zostaną przygotowane szatnie, które mogą pomieścić jednorazowo ponad 500 osób. Wszystkie szatnie wyposażone będą w kabiny, suszarki, strefę do demakijażu. Aby klienci czuli się komfortowo, w siłowni dostępne będą podstawowe kosmetyki a nawet... żelazko parowe.
ReShape przygotował również osobną strefę VIP z akustycznymi ścianami i wygodną lożą, sprzętem audio-video. W trakcie treningu, jak i po nim ważne jest nawadnianie. W cenie abonamentu zawarte będą napoje izotoniczne oraz woda. Automat do napojów pozwoli na dobór najlepszego napoju, uwzględniając smak, poziom wychłodzenia oraz poziom nasycenia CO2

 

Wkrótce otwarcie

Aktualnie jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz hali. Otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę 2018 roku. Tymczasem rozpoczynamy rekrutację do naszego zespołu - blisko 40 miejsc pracy czeka na opiekunów Klienta: trenerów, instruktorów, fizjoterapeutów, kucharzy, recepcjonistów - mówi Paweł Wąsik - manager klubu.

Więcej informacji na: ReShape

Oferta partnetów Fundacji: