Konferencja odbywa się już po raz XV i od początku jest organizowana z inicjatywy Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.
Aktywne uczestnictwo przedstawicieli wielu środowisk naukowych, dydaktycznych, produkcyjnych i medialnych w poprzednich edycjach konferencji „BioMedTech Silesia” uplasowało ją w kalendarzu stałych, dorocznych spotkań naukowych. Jest to bodaj jedyne, a na pewno jedno z nielicznych tego typu spotkań, które łączą młodzież, studentów, doświadczonych naukowców, a nawet osoby nieaktywne już zawodowo wspólnym celem, jakim jest wykorzystanie umiejętności, wiedzy i doświadczenia na rzecz zdrowia i życia człowieka oraz rozwoju medycyny. To, co łączy wszystkich uczestników konferencji, to entuzjazm dla innowacyjnej medycyny i potrzeba udzielenia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują walcząc o zdrowie i życie. Liczymy na obecność i dyskusję młodzieży, studentów, doktorantów, przedstawicieli nauki i techniki, świata medycznego oraz przedsiębiorców.
6 kwietnia 2018 - konferencja BioMedTech Silesia została podzielona na dwie sesje:
Junior - obejmującą gimnazjalistów, licealistów oraz studentów. Tuż po zakończeniu ostatniej prezentacji, publiczność oraz Rada Naukowa Konferencji wybierze swoim zdaniem najciekawszą pracę sesji młodzieżowej i studenckiej.
Sesja Profesjonalna - przeznaczona dla doświadczonych i profesjonalnych naukowców. Liczymy na obecność i dyskusję młodzieży, studentów, doktorantów, nauczycieli, przedstawicieli nauki i techniki, świata medycznego oraz przedsiębiorców.
Po sesji profesjonalnej w trakcie której liczone będą głosy publiczności oraz Rady Naukowej Konferencji nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników.
7 kwietnia 2018 – – Warsztaty Chirurgiczne BioMedTech Silesia - przeznaczone są wyłącznie dla gimnazjalistów, licealistów oraz studentów. Zgodnie ze strategią spotkań BMT, wybrane prezentacje osiągnięć technicznych będzie można przetestować w czasie warsztatów chirurgicznych, które odbędą się w siedzibie Fundacji. Warsztaty chirurgiczne to jedyna w Polsce możliwość zapoznania się z techniką chirurgiczną; od szycia na skórce kurczaka, przez chirurgię laparoskopową do zrobotyzowanej, od trenażerów do wirtualnej sali operacyjnej. Oryginalne stanowiska treningowe i badawcze, kilka godzin zabawy i nauki dla przyszłych tak poszukiwanych specjalistów.
Więcej informacji na: http://biomedtech.eu/