Naszym sponsorem jest:

Aktualności

Zdrowice - pożyteczna aplikacja. GRAJ NA ZDROWIE!

Połącz świetną zabawę ze zdrowym trybem życia dzięki darmowej aplikacji Zdrowice.

– Bezpłatna aplikacja stworzona przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia w sposób prosty i przyjemny zmotywuje dzieci do tego, by jadły warzywa i owoce oraz piły wodę, a codzienna porcja ruchu wejdzie im w nawyk – mówi prof. dr hab. Mirosław Jarosz, dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia kierujący pracami NCEŻ.

„Zdrowice” to gra na smartfony, która zachęca do regularnego spożywania warzyw, owoców i wody, a także do aktywności fizycznej. Wyrabia zdrowe nawyki, które są ekspresowo nagradzane, a efekty widać natychmiast na ekranie smartfona.

Gracze, dzięki zjedzonym w ciągu dnia owocom i warzywom, piciu wody i ruchowi zdobywają punkty - monety i energię – które służą im do budowy miasta w telefonie. Aplikacja przypomina im, że nadszedł czas na zdrową przekąskę lub szklankę wody, a już samo przejście kilku kroków jest rejestrowane i nagradzane punktami. Dodatkowym elementem o wartości edukacyjnej są opisy poszczególnych warzyw i owoców. Architektura gry i zawarte w niej treści są zgodne z zaleceniami Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla Dzieci i Młodzieży opracowanej przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia (IŻŻ).

Więcej o aplikacji tutaj.

Niestety, dane dotyczące otyłości i nadwagi wśród dzieci są alarmujące. Na Mazowszu dotyczy ponad 30% dzieci i młodzieży. To zaś skutkuje chorobami w dorosłym wieku, miażdżycą, cukrzycą, nowotworami. Aplikacja „Zdrowice” to odpowiedź Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ na konieczność edukacji żywieniowej, propagowania aktywności fizycznej i wyrabiania zdrowych nawyków od najmłodszych lat.

Oferta partnetów Fundacji: