Naszym sponsorem jest:

Aktualności

Profesorze, kontynuujemy Twoje dzieło!

10-ta rocznica śmierci założyciela Fundacji, naszego Szefa a obecnie Patrona, profesora Zbigniewa Religi.


Dokładnie dziś, mija 10 lat od śmierci naszego Mistrza i Nauczyciela, Założyciela Fundacji i Szefa a obecnie Patrona, profesora Zbigniewa Religi.

W tym dniu, jak zwykle, o godzinie dwunastej, przy Jego grobie na warszawskich Powązkach gromadzi się rodzina, przyjaciele, pracownicy naszej Fundacji oraz wychowankowie – dziś znani profesorowie medycyny i ordynatorzy. Obecni będą również przedstawiciele szkół noszących Jego imię. We wszystkich szkołach imienia profesora Zbigniewa Religi tj. w Miedniewicach, Olsztynie, Siedlcach, Lublińcu, Gilowicach, Barczygłowie i w Zabrzu odbędą się okolicznościowe uroczyści związane z rocznicą. 10 marca (niedziela) o godzinie 11.15 w Kościele Św. Anny w Zabrzu zostanie odprawiona msza święta w intencji Profesora, w dziesiątą rocznicę śmierci.
Z kolei 20 marca w siedzibie Senatu RP w Warszawie otwarta zostanie wystawa poświęcona Profesorowi Zbigniewowi Relidze a 23 marca w Sali Wielkiej Wrocławskiego Ratusza odsłonięte zostanie popiersie Profesora oraz nadanie Jego imienia Dolnośląskiemu Centrum Chorób Serca „Medinet” we Wrocławiu, którym kieruje prof. Romuald Cichoń, jednen z wychowanków Profesora.

Panie Profesorze pamiętamy. Bardzo nam Ciebie brakuje.

 

 

Oferta partnetów Fundacji: