Naszym sponsorem jest:

Aktualności

Ponad 400 dni czekał na przeszczep serca jeden z pacjentów Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Mógł czekać tylko, dzięki stworzonemu w naszej Fundacji i wdrożonemu w polskich szpitalach systemowi wspomagania serca POLCAS.

Dwudziestotrzyletni Wojtek ze zdiagnozowaną kardiomiopatią rozszczeniową i nawracającą, zaawansowaną niewydolnością serca trafił do Katedry Kardiochirurgii i Transplantologii SUM w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Lekarze liczyli na skuteczne leczenie w kierunku regeneracji serca ale brali też pod uwagę konieczność przeprowadzenia transplantacji serca. 25 maja 2009 roku pacjentowi, w związku z narastającą niewydolnością serca zagrażającą życiu, wszczepiono jednokomorowe wspomaganie lewej komory serca systemem POLCAS. Zastosowano zmodernizowane komory POLVAD. Niestety kilkumiesięczne wspomaganie nie zaowocowało regeneracją serca więc Pacjent został zakwalifikowany do przeszczepu. Wspomagany systemem POLCAS Wojtek, w bardzo dobrym stanie ogólnym i narządowym czekał bezpiecznie na serce przez ponad rok i jeden miesiąc. Po 403 dniach wspomagania prowadzonego w szpitalu, 3 lipca 2010 roku zespół pod kierownictwem dr Jerzego Pacholewicza wykonał z powodzeniem transplantację serca. Jest to najdłuższe do tej pory wspomaganie serca systemem POLCAS.
Sukces ten nie byłby możliwy gdyby nie wieloletnie prace naukowe prowadzone w naszej Fundacji oraz Państwa pomoc finansowa. 

Oferta partnetów Fundacji: